VSPEX BLUE

VSPEX Blue

אחד האתגרים הקיימים בשוק המחשוב, הוא הצורך ביצירת פלטפורמת אחודה וגידול לינארי - הן בתשתית הווירטואלית, והן בתשתית האחסון על מנת לפשט את עבודת ה IT.
צורך זה יצר אתגר ושיתופי פעולה פוריים
בין EMC ו- VMware והוליד פתרון הוליסטי הכולל יכולות אחסון, ווירטואליזציה וניהול המידע תחת מערכת אחת, בעלת יכולת גדילה לינארית - הן בכוח המחשוב, בנפח האחסון והן ביכולות ניהול המידע בצורה אופטימלית ויעילה.

EMC בשיתוף פעולה עם VMware, השיקה בתחילת חודש פברואר את ה VSPEX Blue, פתרון Hyper-Converged המבוסס על תשתיות EMC ו- VMware, תוך שילוב יכולות אחסון וניהול מידע ברמת השרתים מבוסס על פתרונות VMware EVO Rail ו VSAN, היוצרים יחדיו פתרון המפשט את הקונפיגורציה, הניהול ותחזוקת מערך המחשוב הארגוני, ומאפשר לצוותי ה IT לקצר וליעל את זמן ההקמה והניהול של סביבת המחשוב.
הפתרון מתאים לארגונים קטנים וגדולים כאחד, זאת הודות למבנה של הפתרון המושתת על
Appliance המורכב מ4 שרתים, ויכול לגדול בשלב זה עד 4 Appliances קרי 16 שרתים.

 

אז מהו בעצם פתרון VSPEX BLUE?

פתרון hyper-converged המשלב יכולות מחשוב, אחסון, תקשורת, הגנה וניהול המופעל על בסיס תשתית התוכנה EVO:Rail מבית VMware, המאפשרת את ניהול המערך, תוכנת ה vSAN, המנהלת את תשתית האחסון, עם שילוב מנצח עם תשתית חומרה ותוכנה מבית EMC המאפשר, בין היתר את ההגנה על המידע וניטור המערך הפיזי.

מדובר בפתרון All-In-One המספק מענה יעיל, קל ונוח לצרכי ה IT.

VSPEX BLUE, מפשט את המושג Software Define IT, ומאפשר בפחות מ 15 דקות מרגע הדלקת המערכת, להקצות ולהגדיר מכונה וירטואלית – דבר המאפשר חיסכון משמעותי בהקמת התשתית הווירטואלית ביחס לפתרונות תשתית אחרות.

בנוסף בגלל יכולות הגדילה הלינארית – Scale Out, הפתרון מאפשר לארגונים להתחיל מקטן ולגדול לפי צרכי הארגון, מה שמייתר את הצורך לחזות מראש את צורכי המחשוב העתידיים של כל המשתמשים.

 

ממה למעשה בנוי פתרון ה VSPEX Blue:

 המוצר מגיע בתצורת Appliance, ונכון להיום, יכול לגדול עד ארבע יחידות Appliance בגודל 2U, כשכל יחידה כוללת בתוכה 4 nodes (=שרת), כשכל שרת כולל בתוכו 2 מעבדים וזיכרון כשאלה יכולים להשתנות, אחסון מבוסס דיסקים SAS לטובת אחסון המידע, ודיסקים SSD לטובת האצת ביצועי הקריאה וה Write Buffer.

כדי להבין את עוצמת הפתרון, מערכת מלאה הכוללת ארבעה שרתים פר Appliance, קרי 16 שרתים במערך אחד משולב.
כל שרת מגיע עם כוח עיבוד , זיכרון, רשת ניהול ודיסקים משלו , ומבוסס על
vSphere Enterprise Plus  וביחד מגיעים לביצועים גבוהים המאפשרים לנהל עד כ- 400 מכונות וירטואליות.
המערכת מגיעה בשתי תצורות-
Standard  ו Performance, כשההבדל המהותי הוא בכמות הזיכרון פר Node 192GB\128GB בהתאמה.

 

אילו כלי ניהול מספק הפתרון?

המערכת מנוהלת על ידי VMware Evo:Rail, האחראית על ניהול רכיבי המערכת והגדרתם בשילוב עם EMC VSPEX Blue Manager המספקת את הניהול והבקרה הפיזיים, יחיד עם ממשקי עדכון עבור התוכנה והחומרה ב Online.
חשוב להזכיר את תוכנת ה
vSAN היוצרת אחסון משותף בכל המערך על בסיס האחסון המקומי בכל אחד מהשרתים.

ניתן לראות את כלל התוכנות הכלולות בפתרון בשקף הבא:

 

כיצד ניתן להגן על המידע המאוחסן בפתרון?

אז כמו שהזכרנו בהתחלה, השילוב המנצח בין EMC  ו VMware, מאפשר שימוש בתוכנות המובילות בשוק להגנה על המידע בסביבה הווירטואלית

נתחיל מהגיבוי בעזרת התוכנה vDPA מבית VMware, המבוססת על תוכנת הגיבוי AVAMAR מבית EMC, ומאפשרת גיבוי יעיל בעזרת יכולות Deduplication מהמתקדמות בשוק, עם שימוש ב CBT של ה Hypervisor לטובת גיבוי יעיל ושחזורים, וכמובן האינטגרציה מלאה מול EMC Data Domain לטובת גיבוי לדיסק מהיר, חכם ואמין.

כמו כן, קיימות יכולות רפליקציה מול מערכי VSPEX Blue באתרי הגיבוי בעזרת Recover Point For VM מבית EMC, כלי רפליקציה המספק אין-סוף נקודות בזמן מקומיות או מרוחקות (snapshots), כלומר מספק Operational & Disaster Recover, על בסיס RPO\RTO  מוגדרים מראש.

וכמובן הגנה ברמת המערכת על בסיס תוכנת ESRS  (EMC Secure Remote Services), המספק ניטור מרוחק, ניתוח וטיפול מקצועי בתקלות על ידי צוות התמיכה המנוסה של חברת EMC.

אופציה נוספת הקיימת כחלק מהמערכת היא היכולת להרחיב את האחסון לענן ציבורי או פרטי בעזרת תוכנת ה ( Cloud Gateway) EMC CloudArray, הכוללת  רישוי לאירכוב 10TB (Gateway) לענן.
יכולת זאת מאפשרת לארגונים ליצר סביבת ענן היברידי, לדוגמה ייצוא מידע לענן וכן הלאה.

לאילו ארגונים מתאים הפתרון?

אז כמו שציינתי בהתחלה, הפתרון מתאים לכל ארגון המעוניין להקים Data Center על בסיס VMware או לקוח המעוניין לאחד תשתיות, לסביבת Data Center  אחת כולל הגנה על המידע ורפליקציה לאתר DR.
כמו כן, ארגונים מרובי סניפים - ארגונים המעוניינים ליישם פתרון שולחנות עבודה וירטואליים, ארגונים המחפשים פתרון יעיל קל ונוח להקמת סביבות עבודה מרובות כדוגמת
Test\Dev או מעבדות, ובקיצור כל ארגון המעוניין בסביבת מחשוב, הדורשת זמינות גבוהה, ביצועים, וירטואליזציה, אחסון והגנה מרבית על המידע.

 

מה רמת התמיכה הניתנת למוצר ומול מי?

כל התמיכה על המוצר הן ברמת חומרה והן ברמת התוכנה  יכולה להתקבל מ EMC Support או משותפיה, זאת לבחירת הלקוח.
הבחירה בתמיכה מלאה של
EMC מקנה נקודה אחת מרכזית לפתרון מלא, ע"י צוותים מקצועיים המתמחים בכל מרכיבי התוכנה הכלולים בפתרון הן של VMware והן של EMC Single Point Of Contact.

פתרון הגנה מרוחק (24\7\4) הנקרא ESRS המספק ניטור מרוחק, ניתוח וטיפול מקצועי בתקלות.
וכמובן תמיכה ברמת החומרה על פי
SLA המוגדר מראש (24\7\4 או NBD).

 

לסיכום

 

VSPEX Blue מספק יכולת הטמעה מהירה ופשוטה, כ 15 דקות מרגע הדלקת המערכת עד מצב עבודה של מכונה וירטואלית בצורה מלאה, ולצד זה ניהול קל ונוח של הסביבה הן ברמת הקונפיגורציה, והן ברמת ניטור ובקרה של הסביבה.

VSPEX Blue מספק הגנה מרבית על הסביבה הווירטואלית עם בעזרת יכולות גיבוי ושחזור מובנות במערכת, ועם ברמת רפליקציה ועמידה בדרישות SLA ובזמינות המערכת.

הפתרון החדש מבית EMC ו VMware מפשט את הקונפיגורציה, הניהול ותחזוקת מערך המחשוב הארגוני ומתאים לארגונים קטנים וגדולים באחד.

VSPEX Blue הינו פתרון Hyper Converged  המספק יתרונות רבים ומגוונים לסביבה ולצרכי ה IT בארגון, ומאפשר דינמיות וקלות ניהול של סביבת המחשוב בארגון. 

VSPEX Blue נועד להגיב במהירות לשינויים ב IT, ובדרישות המשתנות של הארגון ומצמצם את הצורך לחזות מראש את צרכי הארגון העתידים.

 


 

לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהל המוצר:

 

רועי רופא

 

roy.rofe@arrow.com

 

050-6666566

 

negishut icon עבור לתוכן העמוד